Zimowisko 2019

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Kosem" jest organizatorem zimowiska

dla dzieci i młodzieży w Murzasichlu k/ Zakopanego w terminie 1-10 luty 2019r.

Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany
ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie

750 zł na każdego uczestnika. Dofinansowaniem jest objętych 20 uczestników zimowiska.

2017r.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Kosem” po raz kolejny pozyskało środki finansowe na zorganizowanie wypoczynku letniego w formie półkolonii. Zajęcia, wyjazd odbyły się w terminie od 31.07.2017r. do 11.08.2017r.

Zorganizowano dużo zajęć w formie wyjazdowej:

- wyjazd do Krainy Westernu w Sarnowej Górze, gdzie uczestnicy półkolonii mogli poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie.

- odwiedziliśmy salę Zabaw Młynek, była znakomitym sposobem na wesołe, aktywne i całkowicie bezpieczne spędzenie wolnego czasu.

- uczestnicy półkolonii wesoło spędzili dzień w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Siedlcach, gdzie mieli zorganizowane zajęcia edukacyjne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w czasie pożaru, zapoznali się z zasadami pracy służb ratunkowych oraz sprzętem ratowniczym. Wzięli udział w ćwiczeniach ratunkowych z wodą.

- atrakcją była wycieczka do Gospodarstwa na Końcu Wsi w Brzozówce, półkoloniści obejrzeli na żywo baśń pod tytułem- Złota Rybka. Mnóstwo radości przyniosła zabawa w słomianym labiryncie, jazda na koniu oraz uczestnictwo w warsztatach plastycznych.

- odbyła się również wycieczka do kina i Parku Iluzji w Mościskach, gdzie każdy mógł odbić swój cień w Pałacu Cieni, zobaczyć przez niewidzialną dziurkę Niemożliwy Trójkąt, zrobić sobie zdjęcie z Małą Syrenką w Zatoce Piratów bądź sprawdzić kto jest większy w Pokoju Amesa. Dodatkową atrakcja tego dnia był pokaz iluzji Macieja Pędy.

- kolejna atrakcją był Siedlecki Park Linowy, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas na trampolinach, dmuchawcach i basenie z kulkami.

- odwiedziliśmy Aquapark w Siedlcach, gdzie mogliśmy pływać, bawić się z piłką, zjeżdżać.
- udaliśmy się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, zobaczyliśmy wozownię, salonik rodu Ciechanowskich, spichlerz, stary młyn, Muzeum Pisanki.

- wizyta w Brofakturze, robienie naleśników oraz ich pałaszowanie na niejednej twarzy wywołało ogromny uśmiech.

Uczestnicy półkolonii brali również udział w zajęciach muzycznych i plastycznych, podczas których dzieci mogły odkrywać i rozwijać swoje pasje, zainteresowania.

W ramach programu promocji zdrowia odbywały się zajęcia w grupach na temat higieny osobistej, prawidłowego żywienia i właściwego ubierania. Wychowawcy kładli nacisk na umiejętność czynnego i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zajęcia ukierunkowane były sport, zabawę i ćwiczenie sprawności fizycznej, rozbudzanie ciekawości poznawania świata. Codziennie rano prowadzone były zaprawy poranne z zestawem ćwiczeń rozciągających i korekcyjnych.

 

Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany dla 20 osób ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 350,00 zł na każdego uczestnika.