Obchody 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w tym roku w naszej szkole miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ to setna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tego dnia nie było zwykłych zajęć lekcyjnych. Zostaliśmy podzieleni na grupy, dostaliśmy zadania do wykonania i zaczęliśmy pracę. Musieliśmy przygotować kotyliony dla siebie, udekorować drzwi naszych klas oraz zapisać słowa hymnu, wykazać się wiedza z dziedziny historii, geografii naszego kraju.

Punktem głównym tego dnia była uroczysta akademia, która rozpoczęła się o godzinie 11:11 wspólnym odśpiewaniem hymnu. Uczestniczyli w niej uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz seniorzy. Następnie występujący i chór szkolny przypomniał przy pomocy wierszy, fragmentów literatury i pieśni najtrudniejsze momenty z naszej historii.

Aby uczcić te setne urodziny Polski na salę wjechał tort. Wszyscy zajadali go ze smakiem. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym narodowym karaoke.