Półkolonie 2018r.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Kosem” kolejny raz pozyskało środki finansowe na zorganizowanie wypoczynku letniego w formie półkolonii w terminie od 02.07.2018r. do 13.07.2018r. Zajęcia, wyjazd, które odbyły się:

Zorganizowano dużo zajęć w formie wyjazdowej:

- wyjazd do „JURAPARKU Bałtów”, zwiedzili kompleks z mnóstwem atrakcji turystycznych.

- odwiedziliśmy salę zabaw „Maluch”, była znakomitym sposobem na wesołe, aktywne i całkowicie bezpieczne spędzenie wolnego czasu.

- uczestnicy półkolonii wesoło spędzili dzień w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Siedlcach, gdzie mieli zorganizowane zajęcia edukacyjne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w czasie pożaru, zapoznali się z zasadami pracy służb ratunkowych oraz sprzętem ratowniczym. Wzięli udział w ćwiczeniach ratunkowych z wodą.

- atrakcją była wycieczka do Gospodarstwa na Końcu Wsi w Brzozówce, półkoloniści obejrzeli na żywo baśń pod tytułem- Jaś i Małgosia. Mnóstwo radości przyniosła zabawa w słomianym labiryncie, jazda na koniu oraz uczestnictwo w warsztatach plastycznych.

- odbyła się również wycieczka do „Trikolandii”.

- odwiedziliśmy Aquapark w Siedlcach, gdzie mogliśmy pływać, bawić się z piłką, zjeżdżać.

- pólkoloniści miło czas spędzili na Stadionie Narodowym w Warszawie.

- uczestnicy półkolonii nocowali w szkole, wszyscy poradzili sobie znakomicie.

- udali się również do kina gdzie obejrzeli film animowany "Odlotowy nielot", po seansie spacerowali po parku i bawili się na placu zabaw.

- niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom wyjazd do Łukowa do Deskaj Parku, gdzie mogli swoich sił spróbować w parku linowym, na tyrolce oraz udać się na przejażdżkę bryczką.

- na koniec półkolonii dzieci udały się do Siedlec do nowo otwartego parku trampolin "JumpOut". Był to niezapomniany wyjazd, uczestnicy pod okiem trenera skakali na trampolinach, wspinali się po ścianie wspinaczkowej oraz próbowali swoich sił na taśmach akrobatycznych. 

Uczestnicy półkolonii brali również udział w zajęciach muzycznych i plastycznych, podczas których dzieci mogły odkrywać i rozwijać swoje pasje, zainteresowania.

W ramach programu promocji zdrowia odbywały się zajęcia w grupach na temat higieny osobistej, prawidłowego żywienia i właściwego ubierania. Wychowawcy kładli nacisk na umiejętność czynnego i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Zajęcia ukierunkowane były sport, zabawę i ćwiczenie sprawności fizycznej, rozbudzanie ciekawości poznawania świata. Codziennie rano prowadzone były zaprawy poranne z zestawem ćwiczeń rozciągających i korekcyjnych.

 

Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany dla 30 osób ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 375,00 zł na każdego uczestnika.