Wizyta w Porzeczu - październik 2016

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Izdebkach-Kosnach w dniach 21–21.10.2016r. po raz kolejny odwiedzili rodaków mieszkających na Białorusi.

Aktywnie spędzili czas na wspólnych zajęciach, warsztatach oraz grach z uczniami ze Szkoły Średniej w Porzeczu podczas, których wymieniali się doświadczeniami.

W czasie pobytu uczniowie zwiedzili Grodno oraz dom - muzeum Elizy Orzeszkowej. Młodzież zapaliła znicze upamiętniając Polaków pochowanych na terenie Białorusi. Również mieli możliwość zobaczenia fascynującego „wodnego cudu natury” jakim jest Kanał Augustowski położony na pograniczu Polski i Białorusi.

SKO-wicze z Izdebek-Kosnów opowiedzieli swoim rówieśnikom o programie edukacyjnym Szkolnej Kasy Oszczędności oraz podejmowanych działaniach. Dzięki niemu kształtują w sobie nawyk oszczędzania. Na bieżąco śledzą wydarzenia z życia szkoły za pomocą szkolnego bloga SKO.