Wizyta w Wiosce Ginących Zawodów

6 czerwca najstarsi uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć doradztwa zawodowego odwiedzili Wioskę Ginących Zawodów w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Zaczęliśmy od zwiedzenia tego uroczego terenu i poznania jego historii. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po wiosce ginących zawodów. Odwiedziliśmy chatę tkacza, kowala i kołodzieja. W każdej pracowni mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat każdego z tych zawodów, obejrzeć sprzęty potrzebne do pracy jak również podziwiać produkty wykonane przez uczestników zajęć i kursów. Największa frajdę jednak sprawił nam udział w warsztatach cukierniczych. Wszyscy ochoczo pracowali przy produkcji słodkich ciasteczek i pysznych rogalików. Na zakończenie zintegrowaliśmy się przy ognisku, zajadając pyszną kiełbaskę. Aż skoda było opuszczać tak piękny teren.