Z wizytą w Pentowie i Tykocinie!

17 czerwca uczestniczylismy w wycieczce do Pentowa i Tykocina. Pentowo to Europejska Wioska Bocianów, w której znajduje się najwięcej w Polsce bocianich gniazd. Wieś Bocianą tworzy skupisko ponad 30 zasiedlonych gniazd, rozlokowanych na drzewach, budynkach i słupach. Obserwacji bocianów można dokonywać zarówno z perspektywy własnego wzrostu jak i z wysokości wież widokowych na terenie dworku. Oba warianty dostarczyły nam ciekawych wrażeń.

Nastepnym miejscem, które odwiedzilismy był zamek w Tykocinie, który odsłanił przed nami swoją niezwykłą historię. Dzieki przewodnikom poznalismy tajemnice zamkowego podziemia, sale i krużganki, po których przechadzali się królowie, obejrzelismy wystawą muzealną o historii Zamku w Tykocinie na tle dziejów Rzeczypospolitej i kolekcją dawnej broni, Salę Szklaną z odtworzonym największym piecem kaflowym w przedrozbiorowej Rzeczypospolitej, wieżę więzienną - najwyższy punkt widokowy w okolicy, który pozwala też obserwować z najbliższej odległości życie bocianiego gniazda.

Oprócz tego uczestniczyliśmy w warsztatach strzelania z łuku oraz szermierki. na koniec zjedlismy smaczny obiad w restauracji zamkowej.

Miło bedziemy wspominac ten czas.